Łowisko i Agroturystyka

O naszym łowisku

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na odpoczynek i wędkowanie na terenie naszego łowiska specjalnego. Łowisko zlokalizowane jest we wsi Zezuj położonej nad górnym, źródłowym odcinkiem rzeki Pasłęki, w pobliżu jeziora Wymój na terenie Warmii, w gminie Stawiguda, pomiędzy Olsztynem a Olsztynkiem. Posiadłość ta to 13 ha działka otoczona lasami, znajduje się na niej 4 ha staw i okalające ją unikalne bagna z chronioną roślinnością.

Jak wszyscy wiemy z roku na rok ubywa nam ryb w jeziorach, dlatego też postawiliśmy sobie za cel aby dać Państwu możliwość połowów różnych gatunków ryb a jednocześnie stworzyć jak najbardziej naturalne warunki ich połowu. Systematyczne zarybianie akwenu powoduje iż mogą Państwo złowić okazy różnego wieku i wielkości. Różni to nas od typowych stawów hodowlanych i małych łowisk.

Rodzinne miejsce

Dominującymi gatunkami ryb są: Karp, Szczupak, Lin, Sum, Jesiotr, Płoć, Okoń i Leszcz (ten naprawdę duży) i Pstrąg. Do Państwa dyspozycji znajdują się różnorakie stanowiska, w tym zadaszone miejsca - pomosty, jak również wiaty typu "grzybek" z paleniskiem i grillem. Dla wędkarzy który na miejscu chcą oprawić złapaną rybę mamy przeznaczone do tego specjalne miejsca z bieżącą wodą. Dla chętnych, do wypożyczenia posiadamy wędki, grille, parasole oraz cały osprzęt wędkarski.

Wędkowanie powinno być przyjemnością dla całej rodziny. Czas spędzony u nas to nie tylko łowienie ryb a również plac zabaw dla dzieci, piaskownica, huśtawki itp. Jest również możliwość aktywnego spędzania czasu na łonie natury poprzez spacery w lesie połączone ze zbieraniem grzybów, malin i jagód.


Łowienie ryb nie tylko jest sportem indywidualnym. Proponujemy organizację firmowych, grupowych imprez plenerowych takich jak zawody wędkarskie, kuligi z ekologicznym wyżywieniem czy też przejażdżki quadami. Wieczór spędzony na świeżym powietrzu z przyjaciółmi połączony wędkowaniem i biesiadą (pełen catering) na długo pozostanie w Państwa pamięci.
Dla Państwa bezpieczeństwa i wygody cały obiekt jest pod stałym nadzorem kamer i ochroną a parking pomieści olbrzymia ilość samochodów.
Jeśli ktoś z gości pragnie pozostać dłużej proponujemy nasza bazę noclegową w postaci gospodarstwa agroturystycznego.

Zapraszamy serdecznie życząc miłego wypoczynku oraz udanych, ekscytujących połowów.

Łowisko Zezuj - na terenie łowiska obowiązuje zakaz wprowadzania psów.

Galeria łowiska

Gotowy na więcej? Sprawdź naszą galerię!

Galeria

Regulamin łowiska "Zezuj"

·Łowisko jest czynne od 06:00 do zmierzchu.

·Łowiskiem zarządza gospodarz łowiska, u którego należy bezwzględnie zgłosić każde wejście i wyjście z łowiska

·Wędkujący ma obowiązek podporządkować się poleceniom gospodarza lub właściciela  łowiska

·Łowisko pobiera opłaty za wstęp, pobyt i złowione ryby wg ustalonego cennika.

·Dozwolone jest wędkowanie wszystkimi metodami zgodnymi z kodeksem wędkarskim (spinninig bez użycia kotwiczek). Przestrzegamy wymiaru ochronnego ryb.

·Ograniczamy zanęcanie. Średnio na jednego wędkarza do 0,5 kg zanęty. Dozwolone jest użycie zanęty wędkarskiej bez konserwantów.

·Na teren łowiska wchodzimy z niezbędnym sprzętem, wraz z akcesoriami do połowu ryb. Zabrania się wnoszenia toreb, plecaków itp. bez zgody gospodarza.

·Łowienie ryb odbywa się na całym akwenie, istnieje możliwość wprowadzenia pewnych ograniczeń

·Złowione ryby pozwalamy wypuszczać, ryby które chcemy wziąć ze sobą przechowujemy wyłącznie w siatkach przeznaczonych do tego celu.

·ZABRANIA SIĘ: brodzenia, stania w wodzie, kąpieli, wjeżdżania pojazdami na teren łowiska (z wyjątkiem parkingu), zakłócania spokoju, zaśmiecania terenu łowiska oraz wody (śmieci, niedopałki papierosów), niszczenia brzegów, wyposażenia łowiska; spożywania alkoholu, załatwiania potrzeb fizjologicznych w miejscach innych niż toaleta.
·Na stanowisku wędkarskim wędkarz pozostawia po sobie porządek

·Po zakończonym wędkowaniu należy zgłosić się do gospodarza łowiska, zwrócić pobrane wyposażenie, a złowione ryby dostarczyć na wagę

·Do chwili zapłaty ryby uznawane są za własność łowiska

· Na łowisku obowiązuje zakaz wprowadzania psów 

·Właściciel lub osoby upoważnione mają prawo kontrolować osoby przebywające na łowisku.

·W przypadkach wątpliwych, zastrzegamy sobie prawo kontroli bagażu osobistego (w tym również kontroli samochodu)

·Osoby, które zostaną przyłapane na kradzieży ryb, niszczeniu łowiska zostaną ukarane lub oddane do dyspozycji policji. Każdy przywłaszczony kilogram ryb podlega karze 100 zł.

·Jeżeli ktoś zostanie przyłapany na łowieniu wędkami za które nie została uiszczona opłata poniesie karę 50 zł za każdą nieopłaconą wędkę.

·Osoby łamiące regulamin zostaną wydalone z obiektu bez zwrotu opłat i bez możliwości ponownego przyjazdu. Dotyczy to także osób towarzyszących.

·Właściciel łowiska  nie odpowiada za  mienie pozostawione przez wędkujących , osoby towarzyszące oraz za samochody na parkingu.

·Rodziców przebywających ze swoimi dziećmi na naszym obiekcie prosimy o pilnowanie swoich pociech. Właściciel łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe

·Wszelkie uwagi, prośby, spostrzeżenia należy kierować do gospodarza łowiska lub właściciela.

·Szczególnie mile będą widziani wędkarze zachowujący się spokojnie  i kulturalnie oraz pozostawiający po sobie czystość i porządek.